11 دی

تعمیرات موتورخانه

سیستم ها و تجهیزات گرمایشی پس از مدتی نیاز به سرویس و تعمیرات خواهند داشت( برای تعمیرات با 09121728781 تماس بگیرید) تعمیرات موتورخانه باعث افزایش طول عمر آنها می گردد . در ادامه برخی از خدمات اصلی مرتبط با تعمیرات موتورخانه در این شرکت را ارائه می نماییم .

نوسازی موتورخانه
همانگونه که نسل ها یکی پس از دیگری تغییر می کنند و نو میشوند موتورخانه یک ساختمان نیز نیاز به نوسازی دارد. برخی از مشتریان تصور می کنند که تعمیرات موتورخانه بصورت دوره ای ضروری نبوده و برای همیشه یک بویلر و یا دیگ آبگرم را می توان تعمیر کرد مثلا هر مشکلی را با جوشکاری ، تعمیر و تعویض برخی قطعات حل کرد در صورتی که در برخی اوقات بهترین صرفه جویی نوسازی و تعمیرات موتورخانه می باشد.

در واقع یک سیستم گرمایشی فسیلی متشکل از مشعل ، مبدل حرارتی و دیگ ابگرم دارای یک عمر مفید حداکثر۱۰ ساله می باشد و درصورتی که تصمیم به حفظ سیستم گرفته شود باید به اصطلاح اورهال و یا نوسازی کامل شود. در این نوسازی تمامی قسمتها باز شده و قسمتهای داری خوردگی باید به کلی تعویض گردند

در بازدید هایی که از ساختمانهای اداری و مسکونی انجام می شود ، اغلب دیده می شود که مالکین و یا مسولین ساختمان از هزینه های فراوان تعمیر سیستم به ستوه آمده اند مثلا گفته می شود که تا کی باید بطور ماهانه هزینه جوشکاری مخزن ابگرم که به سرعت سوراخ می شود را باید بپردازیم؟ نکته مهم این است که یک مخزن که تحت خوردگی ۱۵ ساله آب سخت می باشد بتدریج و بر اثر خوردگی نازک شده و در نقاط جوش سرعت خوردگی بیشتر بوده است و بهمین دلیل پس از سپری شدن زمان عمر مفید هر چقدر هم که جوشکاری انجام شود هزینه اضافی و بیهوده ای خواهد بود و راه حل بهتر این است که یک مخزن جدید تهیه گردد

تعمیر و نگهداری موتورخانه ها
تعمیرات تجهیزات گرمایشی و سرویس موتورخانه در ایران هنوز در مرحله پیش از بلوغ خود متوقف شده است. هنوز وقتی فرد و یا حتی شرکت تاسیساتی برای تعمیرات و یا نگهداری ساختمانها فراخوانده می شوند ، هیچگاه کارفرما از قطعات و نحوه کارکرد و بهای پرداختی خود اطمینان نمی یابد. شرکت سرو انرژی کیا در قالب طرحهای مختلف آمادگی نگهداری از دیگ های ابگرم و سامانه های گردشی آبگرم با توجه به ظرفیت آنها از ماهانه ۱۰۰ هزار تومان را با کیفیت خدمات رسانی ویژه را دارد.

موارد ناراحت کننده تر مواقعی است که به افراد مستقل تاسیساتی مراجعه می شود و عموما از ابتدا تا انتهای کار علاوه بر تغییر قیمتهای توافق شده ، نسبت به زمان و قطعات اصلی تعهد کمتری مشاهده می گردد. در حوزه نگهداری وضع از این هم بدتر می باشد. شرکتهای و افرادی که قرار داد نگهداری منعقد کرده اند بعضا برای افزایش سود دهی خود تا پایان قرار داد خود عموما سعی در پایان رسیدن موعد قرار داد به هر نحوی می نمایند و نظارت دقیق و موثری بر افراد مقیم نمی شود. زمانهای تلف شده این افراد می تواند صرف بهبود کارایی سامانه و افزایش طول عمر آن گردد. شرکت سرو انرژی با سابقه طولانی در عرصه تجهیزات حرارت مرکزی یک رویکرد نوین در این عرصه فعالیت می نماید تا علاوه بر نگهداری موثر تجهیزات به کاهش مصرف سوخت و انرژی ساختمان نیز کمک نموده و بالاترین استاندارد های روز دنیا را در نگهداری تجهیزات حرارتی رعایت نماید.

موتورخانه و تعمیرات تجهیزات گرمایشی مانند هر وسیله مکانیکی یا برقی دیگر نیازمند نگهداری و تعمیرات مناسب می باشند تا همواره قابل استفاده و بهره برداری در شرایط مطلوب باشند و در شرایط ایمن و مطمئن کار کنند همچنین در حداکثر راندمان خود کار کرده و و در نتیجه مصرف انرژی آنها بهینه باشد و مهمتر از همه طول عمر مناسبی داشته و سریع فرسوده نشده و هزینه های اضافی سالانه تحمیل ننمایند.

اسید شویی مبدل حرارتی
گهگاه پرسیده می شود که دمای آب در سیستم بسته از ۷۰ درجه فراتر رفته است ولی دمای آب مصرفی سرد است و هرچه بویلر بیشتر فعالیت می کند و بیشتر سوخت مصرف می کند باز هم دمای آب مصرفی بالا نمی رود و یا به سختی بالا می رود. یکی از دلایل اصلی این مشکل اصولا رسوب گرفتن مبدل حرارتی یا هیت اکسچنجر است . در بسیاری از دستگاههای صنعتی مسئله انتقال حرارت یک موضوع مهم و تاثیر گذار در بازدهی آن دستگاه می باشد. فرآیند تبادل گرما بین دو سیال با دماهای متفاوت که توسط دیواره جامدی از هم جدا شده اند در بسیاری از کاربردهای مهندسی روی می دهد. با توجه به کاربرد وسیع مبدلهای حرارتی، تحقیق درباره آنها سابقه ای طولانی دارد. بسیاری از محققین و مهندسین در پی یافتن راههایی برای بهبود طراحی و عملکرد مبدلهای حرارتی و افزایش بازده انتقال حرارت هستند. این فعالیتها با توجه به بحران انرژی بطور مستمر رو به افزایش است و کانون آن تقویت انتقال حرارت می باشد.

از جمله مشکلات بسیار مهم و پر هزینه ای که هر صنعت با آن روبروست بحث تشکیل رسوبات روی سطوح مبدل حرارتی در ضمن کار می باشد که باعث افزایش مقاومت در برابر انتقال حرارت بین دو سیال و ایجاد خوردگی در سیستمها می باشد. در صنعت تاسیسات جهت کاهش این رسوبات از روش ها و مواد متفاوتی استفاده می شود که برخی از این مواد در راستای جلوگیری از ایجاد رسوب، برخی جهت رسوب برداری و برخی جهت ایجاد لایه های نازکی برای محافظت از فلز جداره استفاده می گردد.

کارشناسان و تکنسیسن های ما با استفاده از تجهیزات و تکنیک های مناسب با بالاترین کیفیت فرآیند کویل شویی و اسید شویی مخزن کویل دار و مبدل های حرارتی را انجام می دهند.

عایق کاری منبع آبگرم، لوله ها و اتصالات
تصور کنید که آب با دمای نزدیک به ۸۰ درجه سانتی گراد با سرعت از داخل یک لوله یک اینچ درموتورخانه ساختمان در حال عبوربوده دمای بیرون نزدیک به صفر است حتی اگر محاسبات ترمودینامیکی را هم ندانید بسادگی می توان حجم زیادی از انرژی حرارتی را که از لوله های بدون عایق در فضای بیرون تلف می شود را تصور نمود.

موتورخانه ها که مرکز تاسیسات سرمایشی و گرمایشی هستند از جمله مکان‌هایی است که تمام لوله‌های و مخازن و اتصالات حرارتی و برودتی آن باید عایق‌کاری شود. همانگونه که می دانیم وجود یک فن در داخل موتورخانه، جهت هوا دهی و رساندن اکسیژن کافی به مشعل ضروری است و بهمین جهت هوا همیشه در گردش است و در صورت عایق نبودن و یا مستعمل بودن عایق ها ، همواره هوای تازه بیرون با لوله ها و مخازن در ارتباط و تبادل حرارتی می باشند.

راندمان موتورخانه بین ۶۰ تا ۸۰ درصد متغییر می باشد و در صورتی که عایق کاری به درستی صورت نگیرد این راندمان حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از راندمان موتور خانه می کاهد. معنی ۲۰ درصد کاهش راندمان دقیقا برابر با ۲۰ درصد افزایش هزینه های گرمایشی و تامین آبگرم ساختمان می باشد که این مبلغ برای موتورخانه های ساختمانها و مجتمع های مسکونی ۴ تا ۸ میلیون تومان تخمین زده می شود. لازم به ذکر است که برای موتورخانه های صنعتی این رقم بسیار بزرگ‌تر است. مخصوصا اگر موتورخانه در معرض هوای سرد و گرم باشد.

همچنین مشکل دیگر عدم عایق کاری علاوه بر افزایش هزینه های جاری سوخت ، افزایش هزینه های تعمیراتی سیستم ، افزایش رسوب دهی در مبدل حرارتی و افزایش سرعت خوردگی لوله های می باشد.

امروزه مساله صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار حایز اهمیت است و استفاده از تجهیزات مختلف برای تولید انرژی و راه‌کار های جدید برای جلوگیری از هدر رفت انرژی توسعه یافته اند. و لازم است که جهت جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی با کمترین هزینه علاوه بر کاهش هزینه های جاری ،هزینه های بلند مدت تعمیراتی را نیز کاهش دهید.

تعمیر و سرویس مشعل – سرو انرژی
تولید گرما در دیگ ها به وسیله مشعل صورت می پذیرد. مشعل ها معمولاً با سوخت های مایع كار می كنند. در مناطقی كه دسترسی به گاز آسان باشد از مشعل های گازی استفاده می شود و بهمین دلیل مشعل مورد نظر در موتورخانه از نوع گازی می باشد.اگر گهگاه بوی گاز در موتورخانه خود استشمام می کنید به دلیل عدم تنظیم دقیق مشعل بوده و باید هرچه سریعتر با شرکت تاسیساتی معتبر جهت تنظیم آن تماس بگیرید.
در مشعل های گازی عمل احتراق به وسیله گاز صورت می پذیرد. به علت خطرات بیشتری كه گاز نسبت به گازوئیل دارد كنترل آن از حساسیت زیادی برخودار است.

معمولاً دارای یك ترموكوپل برای كنترل شعله می باشد ودر صورتیكه شعله از میان برود فرمان قطع جریان گاز را می دهد.

شرکت سرو انرژی کیا با تکیه بر دانش روز متخصصین ،مهندسین و تکنسین های خود با تهیه شناسنامه از تمامی اجزای موتورخانه شما کار نوسازی را با بالاترین کیفیت بانجام خواهد رساند و سامانه گرمایشی شما را برای یک دوره فعالیت بدون مشکل آماده می نماید با ما تماس بگیرید
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تعمیرات مشعل اینجا را کلیک کنید بگیرید .

دیدگاه خود را بنویسید